#1 2009-07-14 11:18:18

przemo9889

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-14
Posty: 20
Punktów :   

Healer (szaman leczenie) bulid

Na początek
staty:

1. Max. int
rzadko stosowany build, głównie z tego powodu, że mamy naprawdę mało HP i jakakolwiek walka może skoñczyć się naszą śmiercią. Polecam go tylko szamanką typowo bluffującym.
2. 2:1 int:wit
najczęściej stosowany rozkład statystyk przez szamanki. Mamy na tyle dużo HP, by samemu dawać sobie radę z mobami, a duża ilość inteligencji powoduje, że nasz atak magiczny jest naprawdę niezły.

Najważniejsza dla szamanek, jest inteligencja im większa jej wartość, tym atak magiczny [dmg] jaki zadajemy mobom jak i graczom jest większy. Maksymalna ilość jaką rozdajemy dzięki pkt. Statystyk to 90, oczywiście możemy podwyższać wartość int. poprzez odpowiednie itemy:
złote kolczyki
kolczyki z białego złota
kolczyki z niebiañskich łez
Oczywiście możemy też zainwestować w IS, dzięki niemu możemy zyskać w itemie max. 12 int.

Skille

leczenie - jak sama nazwa wskazuje - szamanka lecząca - jest to 1 skill, który powinien być rozwijany przez tą klasę postaci.
podwyższenie ataku - podwyższa wartość ataku ; można stwierdzić, że jest to najbardziej bezużyteczny sill, przynajmniej na samym początku. Przeważnie max. na samym koñcu
zwinność - zwiększa znacznie szybkość poruszania się, oraz przyspiesza czas ładowania się skilla [ jednym słowem szybciej rzucamy skille. Mówiąc obrazowo nie tracimy, aż tyle czasu na unoszenie i opadanie naszych pięknych rączek :] ]
błyskawiczny rzut - czas ładowania 7 s. dość dobry dmg. Działa na 1 moba
przywołanie błyskawicy - czas ładowania 15 s. x% możliwość na ogłuszenie. x wzrasta wraz z rozwijanym skillem. Działa na grupę atakujących mobów
burzowy szpon - czas ładowania 10 s. skill zaczepno - obronny :] , dlaczego ? ano dlatego, że atakuje nie tylko 1 grupę mobów, ale także grupy znajdujące się w okolicy. Jednym słowem jest to sill przydatny do lurowania, gdyż się rozpryskuje na różne strony.

Szamankę lecząca jak i każdą inną klasę postaci, można rozwijać w 2 kierunkach, a nawet powiedziałabym w 4.
Zauważyłam ostatnio, że szamanka healer dzielona jest na 2 hmm klasy: leczenie ; błyskawica [błysk].
Build healera:

- leczenie
- zwinność
- podwyższenie ataku
- przywołanie błyskawicy
- błyskawiczny rzut
- burzowy szpon

Krótkie uzasadnienie tego buildu - jest to typowo szamanka bufująca, nie nadaje się ona do samodzielnego expienia, gdyż sobie nie poradzi.

Build healer:

- leczenie
- zwinność
- przywołanie błyskawicy
- błyskawiczny rzut
- burzowy szpon
- podwyższenie ataku

Szamanka dobra do pt, samodzielne expienie ma trochę utrudnione gdyż z 1 czarem nie zdziała zbyt wiele.

Optymalny build, który moim zdaniem sprawdza się dość dobrze:

- leczenie
- przywołanie błyskawicy
- zwinność
- błyskawiczny rzut
- burzowy szpon
- podwyższenie ataku

Szamanka z tym buildem, jest w stanie exp. samodzielnie jak i w grupie. Bardzo dobrze radzi sobie w pvp. Zwinność daje możliwość szybkiego przemieszczania się a co za tym idzie uciekniemy przeciwnikowi na znaczną odległość. Ponieważ healer ma sklkle zasięgowe, jest w stanie trafić każdego, a jak nam jeszcze wejdzie ogłuszenie, to wtedy spokojnie jesteśmy w stanie się uleczyć i bić dalej.

Build błysk:

- przywołanie błyskawicy
- błyskawiczny rzut
- burzowy szpon
- zwinność
- podwyższenie ataku

Szamanka z tym buildem radzi sobie doskonale w ekspieniu samodzielnie. Może się dziwicie dlaczego sill który najdłużej się ładuje, bo aż 15 s. jest na 1 miejscu ? z tego powodu, że działa na wszystkie moby w grupie która nas atakuje. Nie skupiamy się w tedy na 1 wybranym mobie tylko obrażenia dostają wszystkie.
Jest to przykładowy build dla szamanki błyskawicy, można sobie dowolnie zmieniać kolejność skilli, w zależności od dmg., bądź czasu ładowania czasu ładowania.
Jeszcze jedna propozycja:

- przywołanie błyskawicy
- błyskawiczny rzut
- zwinność (...)

Jak wiadomo zwinność przyspiesza nam rzucanie "czarów" , a co za tym idzie jest szybsza ich regeneracja.

To na tyle moich spostrzeżeñ, może jeszcze dopiszę build pod pvp i pvm, ale jak widać w opisanych powyżej buidach, są już w nich zawarte te 2.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mermamind comb co i jak szukam chlopaka kontakt smsem upię rometa zetkę 50 za 2500zł warunkowe zwolnienie z aresztu www.uwbinformatyka.pun.pl