Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-07-14 11:22:26

przemo9889

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-14
Posty: 20
Punktów :   

Sura Bm - Build

Poradnik - Sura BM: buildy oraz wskazowki dodatkowe
Witam i na poczatku chcialem zaznaczyc, ze napisalem ten poradnik, bo mam juz dosyc, gdy codziennie widze tematy "jaki build dla sury ??", "ktory skill lepszy ??" itp. Mam nadzieje ze pomoze on choc troche nowym graczom i przyda sie. No wiec zaczynamy




1. Buildy


a) build PVP
b) build PVP & PVM
c) build PVM
d) build "PVP do 55 lvl" (dodatkowy)




a) build PVP


Skille:

1. Mroczne Uderzenie
2. Mroczna Sfera
3. Ogniste Uderzenie
4. Mroczna Ochrona
5. Duchowy Cios
6. Ognisty Duch


Dlaczego duch na koncu? Pewnie wielu z Was ma watpliwosci co do tego buildu. Otoz jezeli chcemy osiagnac 65-70 lvl, a potem byc b. dobrym w pojedynkach, duch nam w tym nie pomoze. Do 50-55 lvl sprawdza sie swietnie, jednak po tym lvl, przeciwnicy zaczynaja miec po 10-12k hp, a pojedynki sa raczej krotkie, wiec duch zdarzy uderzyc moze 3-4 razy, a wiec nie zabierze zbyt wiele hp. Pozatym w expie sprawdzi sie kiepsko na wysokim lvl - uderza w losowe potwory, ma maly dmg, moze tez przypadkowo zlurowac dodatkowe grupki przez co mozemy miec klopoty. Takze w walce o spoty, czy na wojnach - wypada slabo. Uderza w losowy cel co wlasciwie nic nie daje.



Staty:

Idziemy wg. schematu 2:1 int:wit, a po wymaxowaniu inta (mamy wtedy ok. 50-60 WIT) zaczynamy dodawac w ZRE. Gdy w ZRE bedziemy miec ok. 30-35 pkt, mozemy maxowac do konca WIT. Dlaczego ZRE? Ano dlatego, gdyz zwieksza dosyc widocznie dmg z Mrocznej Sfery. Gdy mamy ja na M, ZRE to podstawa u takiego sury.



b) build PVP & PVM


Skille:

1. Ogniste Uderzenie
2. Mroczna Sfera
3. Mroczne Uderzenie
4. Duchowy Cios
5. Mroczna Ochrona
6. Ognisty Duch


Build ten jest universalnym buildem sury BM, sprawdza sie on zarowno w expie jak i w pojedynkach. Mroczne uderzenie to najbardziej uniwersalny skill BM'a gdyz jest dobry do wszystkiego, Sfera mimo czasu ladowania (ktory mozna znacznie skrocic - u mnie wynosi on 15 sek) jest zabojcza w pvp, a Ogniste znakomicie sprawdza sie w expie, a i w duelach jest calkiem efektywne.

Staty:

Podobnie jak w buildzie PVP, mozemy jednak po wymaxowaniu INT dobic troche wiecej WIT (tak 70-80) a dopiero potem ZRE. Reszta tak samo.



c) build PVM


Skille:

1. Ogniste Uderzenie
2. Mroczne Uderzenie
3. Mroczna Sfera
4. Duchowy Cios
5. Mroczna Ochrona
6. Ognisty Duch


Jest to build typowo do expa. W pvp moze nie bedziemy wymiatac tak jak z pozostalymi buildami, jednak po wbiciu 60+ lvla, wszystko sie wyrowna. Na nizszych lvlach (do 50-55) bedzie nam sie za to duzo efektywniej expilo.


Staty:

2:1 int:wit. Maxujemy INT i WIT, potem ZRE.




d) build "PVP do 55 lvl" (dodatkowy)


Skille:

1. Ognisty Duch
2. Mroczna Sfera
3. Mroczna Ochrona/Mroczne uderzenie
4. Ogniste Uderzenie
5. Duchowy Cios


Jest to taki "build dodatkowy" dla ludzi, ktorzy planuja wbicie tylko 55 lvla, a potem stanie w miescie kolo stajennego i duelowanie sie ze wszystkimi na okolo Duch w takim buildzie sprawdza sie znakomicie - przeciwnicy maja po 6-7k hp, wiec duch praktycznie wykonuje za nas polowe roboty, Sfera dobija przeciwnika, a Ochrona sprawia, ze nie zadaje nam on wiekszego dmg. Caly build sprawuje sie idealnie w pvp do 55 lvl, jednak gdy chcielibysmy dalej expic, bedzie do arcytrudne.


Staty:

2:1 int:wit, po wymaxowaniu INT jedziemy na przemian ZRE:WIT, lub jak kto woli samo ZRE lub samo WIT.




2. Ogolny opis i wskazowki koncowe


Sura BM to jak wiemy postac typowo pod pvp. Mozna ja jednak dostosowac do expa, aczkolwiek w pvp dalej bedzie znakomita. Eq sury BM powinno byc z wysokimi plusami, obowiazkowo FMS +8/9 z dobrym + do umiejetnosci (10% conajmniej, wskazane 15%+) oraz KD powtórki +3 conajmniej (wskazane +4) do tego KD śmierci, lub na jakas inna klase postaci, takze conajmniej +3. Bardzo dobre sa tez bonusy do szybkosci zaklecia w zbroi lub broni (10% conajmniej). Podstawa dla sury BM sa tez bonusy INT - zwiekszaja dmg skilli a takze obrone magiczna. Mozna tez inwestowac w bonusy do ZRE. Co do konia, bojowy zupelnie wystarcza, chyba ze ktos ma duzo kasy i checi, wtedy mozna zrobic militarnego. KU dla sury nie sa jakos specjalnie drogie, wiec wysoki M skilli jest nietrudny do osiagniecia, co wlasciwie tez jest podstawa.





No i to na tyle Mam nadzieje, ze pomoze on wielu graczom, w koncu gdy widze codziennie nowe tematy, mam wrazenie ze potrzebuja oni czegos takiego jak dobry poradnik



Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zgr.pun.pl www.pseteamcoduo.pun.pl www.bakugan-pbf.pun.pl www.coremt2-forum.pun.pl www.lipdubug.pun.pl